Kachlová kamna - ideální řešení levného a zdravého vytápění

Kachlová kamna - ideální řešení levného a zdravého vytápění

Plánujete výstavbu domu či rekonstrukci bytu a řešíte zdroj tepla? Chcete vytápět levně, bez přepáleného vzduchu a nezdravého pohybu prachu ve vytápěných místnostech? Pořiďte si kachlová kamna na míru nebo typová podle Vašich představ.


Kachlová kamna jsou, díky způsobu, jakým předávají tepelnou energii, pro člověka jedním z nejpřirozenějších zdrojů tepla. Poskytují blahodárné sálavé teplo podobné slunci ve formě nejpřirozenější a nejzdravější. Při spalování dřeva totiž vznikají záporné ionty, které jsou velice přátelské k lidskému organismu. Většina majitelů, kteří se rozhodli si kachlová kamna pořídit, se shoduje v tom, že jim nejenom šetří peněženku, ale navozují i příjemnou atmosféru, která pomáhá uvolnit stres.

Kachlová kamna proti alergiím a zdravotním problémům

Energii z paliva umí kachlová kamna využít mnohem lépe než ostatní topidla na tuhá, kapalná či plynná paliva. Tam, kde jsou kachlová kamna, se nedaří plísním, a tudíž se snižuje riziko alergií, potíží horních cest dýchacích a podobných zdravotních problémů. Ekologický přínos je pak bonusem vzhledem k přírodě - vždyť právě dřevo jako obnovitelný zdroj energie přispívá k rovnovážnému koloběhu oxidu uhličitého v přírodě a výrazně tak šetří životní prostředí.

Základním stavebním prvkem je topeniště, tedy prostor, kde dochází ke spalování dřeva a vzniku tepelné energie. Dále je potřeba kolem tohoto prostoru vybudovat požadovaný tvar topidla – korpus, který bude vytvořenou energii předávat do místností, ve kterých bydlíme. Na to je nejlepší použít keramické kachle, o kterých víme, že se pro tuto funkci hodí nejlépe. Pořídit si je můžete u náši společnosti - známého českého výrobce kachlů firmy Hein & spol.- keramické závody, spol. s r.o.
V nabídce najdete tradiční kachle klasických vzorů pro stavbu kamen a kachlových sporáků, dále pak ojedinělá designová velkoplošná keramika pro realizace moderních kamen. Kachle jsou vyráběny použitím kvalitních přírodních materiálů a komponentů společně s osvědčenou technologií. Výrobky oprávněně patří k nejkvalitnějším na trhu, což dokazuje řada řemeslníků, kamnářů, kamnářských firem a mnoho realizovaných staveb kachlových kamen, kuchyňských sporáků či krbů. V nabídce společnosti Hein jsou i již hotová kachlová kamna nabízející rychlou a snadnou montáž, možnost vlastního výběru z široké palety barevných odstínu glazur – povrchu kachlů.

Kachlová kamna vyžadují pouze minimální obsluhu

Kachlová kamna řadíme mezi zdroje tepla s minimem požadavků na obsluhu. K dalším výhodám patří nízká spotřeba dřeva. Pro dokonalé vytopení stačí pouze 3x až 5x přiložit během dne a o příjemné teplo je postaráno. Výhřevnost umí kachlová kamna využít mnohem lépe než ostatní topidla na tuhá, kapalná či plynná paliva. I čištění či vynášení popele už dnes není žádným problémem, když použijete některý z vysavačů na popel, kterých je na trhu celá řada.

Pořídit si kachlová kamna mnohdy na první pohled znamená vyšší investici, ale jde o investování na desítky let dopředu. U opravdu kvalitně provedených kamen často dochází k předávání další generaci. Při současném neustálém nárůstu cen za energie by právě zdroj tepla vlastního domu či bytu měl být jako jeden z nejdůležitějších a prvních kroků, které můžeme udělat.